22 czerwca podczas XXX Zjazdu Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzy Z. Nowak został wybrany prezesem Zarządu Głównego AZS. To kolejna kadencja rektora UW na tym stanowisku. Funkcję tę pełni niezmiennie od 2017 roku.

Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego, został ponownie wybrany na stanowisko prezesa Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego. Funkcję tę pełni pro bono.

Za  kandydaturą prof. Alojzego Z. Nowaka głosowało w 135 spośród 141 uczestników zjazdu.

– Wynik jest bardzo dobry i bardzo się z tego cieszę, bo to dodaje energii i siły, ale także podsumowuje te poprzednie cztery lata. To nie był łatwy okres dla funkcjonowania żadnej organizacji w Polsce, w tym także dla AZS, ale można powiedzieć, że udało się wiele rzeczy zrobić, zarówno w odniesieniu do sportu, zdobytych medali, zwiększenia liczby członków, wsparcia osób z niepełnosprawnościami, nie mówiąc już o bardzo dobrej współpracy z uczelniami – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak podczas wydarzenia.

Wiceprezesami AZS w kadencji 2024–2028 zostali:
  • Marta Dalecka – wiceprezes ds. sportu osób z niepełnosprawnościami,
  • Maciej Hartfil – wiceprezes ds. sportu wyczynowego,
  • Jacek Kasprzyk – wiceprezes ds. ekonomicznych,
  • Jakub Kosowski – wiceprezes ds. organizacyjnych,
  • Adam Roczek – wiceprezes ds. międzynarodowych,
  • Mariusz Walczak – wiceprezes ds. rozwoju,
  • Tomasz Wróbel – wiceprezes ds. sportu powszechnego.

Akademicki Związek Sportowy to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku, a obecnie liczy około 42 tys. członków. Jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sportu Studenckiego (FISU) i Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego (EUSA).