Programy Ramowe UE a suwerenność technologiczna

Drukuj

26 maja rozpocznie się dwudniowa konferencja EUTechSovereignty 2025. Wydarzenie organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Polską IzbęGospodarczą Zaawansowanych Technologii jest jednym z kluczowych międzynarodowych spotkań podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze rozwoju technologii. Obowiązuja zapisy.

Podczas EUTechSovereignty2025 obradować będą przedstawiciele środowiska high-tech, w tym przemysłu high-tech, dostawców technologii i użytkowników końcowych, a także reprezentanci organizacji naukowych i badawczych, instytucji europejskich, decydentów politycznych, a także ekspertów ds. innowacji i polityki technologicznej oraz beneficjentów projektów finansowanych w ramach Programów Ramowych Badań i Innowacji UE.

 

Uczestnicy wydarzenia będą rozmawiać m.in. o strategii Unii Europejskiej dotyczącej suwerenności technologicznej oraz technologii cyfrowych.

 

Gościem specjalnym będzie Henna Virkkunen, wiceprzewodnicząca wykonawcza Komisji Europejskiej ds. suwerenności technologicznej, bezpieczeństwa i demokracji.

Konferencja EUTechSovereignty2025 „Programy Ramowe Badań i Innowacji UE a suwerenność technologiczna Europy” odbędzie się 26 maja w godz. 9.00–17.00 w Starej Bibliotece na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu.

 

Formularz rejestracyjny >>

Waloryzacja wiedzy

EUTechSovereignty2025 jest powiązana z konferencją National Knowledge Valorisation Day organizowaną przez Uniwersytet Warszawski i Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii we współpracy z Komisją Europejską w ramach trwającej europejskiej kampanii na rzecz waloryzacji wiedzy.

 

Podczas wydarzenia zostaną omówione praktyczne zastosowania wyników badań i innowacji. Uczestnicy podzielą się najlepszymi praktykami w zakresie transferu wiedzy, komercjalizacji i wspierania rozwoju opartego na innowacjach.

Konferencja National Knowledge Valorisation Day odbędzie się 27 maja w godz. 9.30–17.30 w budynku UW przy ul. Dobrej 55.

 

Formularz rejestracyjny >>

Wydarzenia obejmują m.in.:

  • debatę ekspercką pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka;
  • prezentacje takich programów, jak: PRIME, Science4Business, Booster i widerAdvance Facility;
  • debaty ekspertów na temat suwerenności technologicznej oraz technologii cyfrowych i krytycznych;
  • wymianę doświadczeń naukowców i praktyków na temat transferu wiedzy i komercjalizacji.