W Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Chęcinach odbyło się spotkanie integracyjno-szkoleniowe kierowników jednostek dydaktycznych oraz dyrektorów szkół doktorskich uczelni.

Trwający od 5 do 7 lipca zjazd kierowników jednostek dydaktycznych oraz dyrektorów szkół doktorskich w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach był okazją do podsumowania mijającej kadencji władz Uniwersytetu odpowiedzialnych za organizację dydaktyki na uczelni oraz przedstawienia i przeanalizowania planów na przyszłość.

W czasie rozmów szczególny nacisk położono na temat doświadczeń z prowadzenia kształcenia w czasach intensywnego rozwoju narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji oraz potrzeb socjalnych osób studiujących na UW. Zaprezentowano także m.in. wstępne wyniki ogólnouniwersyteckiego badania dotyczącego potrzeb socjalnych studentów i studentek Uniwersytetu Warszawskiego prowadzonego w roku akademickim 2023/2024 zgodnie z wytycznymi Uniwersyteckiej Rady ds. Kształcenia przez zespół Pracowni Ewaluacji Jakości Kształcenia przy współudziale przedstawicieli studentów.

Podczas pobytu w Chęcinach kierownicy jednostek dydaktycznych i dyrektorzy szkół doktorskich uczestniczyli w przeprowadzonym przez pracownika Wydziału Medycznego UW szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a w czasie wolnym od szkoleń zwiedzili rezerwat przyrody „Sufraganiec”.