17 czerwca władze Uniwersytetu Warszawskiego spotkały się z rektorem  Uniwersytetu Masaryka w Brnie. Tematem rozmów było pogłębienie dotychczasowej współpracy pomiędzy uczelniami ze szczególnym uwzględnieniem wymiany akademickiej.

17 czerwca w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się spotkanie władz uczelni z rektorem Uniwersytetu Masaryka w Brnie, prof. Martinem Barešem. W spotkaniu wziął też udział ambasador Republiki Czeskiej w Polsce Břetislav Dančák oraz radca ambasady Petr Maryška. Ze strony UW w spotkaniu uczestniczyli: rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak, prorektor ds. badań prof. Zygmunt Lalak oraz prorektor ds. współpracy i spraw pracowniczych prof. Sambor Grucza.

Podczas spotkania obie strony zadeklarowały chęć pogłębienia dotychczasowej współpracy, która dotyczy przede wszystkim wspólnych badaniach w zakresie biologii i chemii.

– Jako Uniwersytet Warszawski jesteśmy zainteresowani rozwijaniem wymiany naukowców pomiędzy naszymi uczelniami. Obecność dobrych wykładowców na zagranicznych uczelniach i wpływ przekazywanej przez nich wiedzy na młode pokolenie studentów umacnia wizerunek danego kraju – podkreślił prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

W trakcie spotkania poruszono kwestię ponownego uruchomienia studiów medycznych na Uniwersytecie Warszawskim, oraz możliwość skorzystania z doświadczenia Uniwersytetu w Brnie w celu rozwoju Wydziału Medycznego.

– Chciałbym bardzo podziękować za organizację tego spotkania. Zależy nam na rozszerzeniu naszej dotychczasowej współpracy na takie dziedziny jak cyberbezpieczeństwo, farmacja czy nauki społeczne – powiedział prof. Martin Bareš, rektor Uniwersytetu Masaryka w Brnie.