Studia w toku
Przedmioty ogólnodostępne, lektoraty, WF
Na UW oprócz zajęć regularnych na wydziałach prowadzone są też przedmioty ogólnodostępne (nazywane ogunami), zajęcia z języków obcych oraz wychowania fizycznego.
rejestracja żetonowa – zapisy na oguny, lektoraty i WF
USOSweb – portal z rejestracjami na zajęcia
- przedmioty ogólnouniwersyteckie (tzw. oguny)
rejestracja żetonowa – zapisy na przedmioty
katalog przedmiotów ogólnouniwersyteckich w semestrze zimowym 2024/2025
- lektoraty
rejestracja żetonowa – zapisy na lektoraty
egzamin certyfikacyjny – każdy uczestnik studiów dziennych i wieczorowych musi zdać egzamin co najmniej na poziomie B2
certyfikat instytucji zewnętrznej – przedstawienie go zwalnia studenta z obowiązku pisania egzaminu
- WF
rejestracja żetonowa – zapisy na zajęcia WF (bezpłatne, płatne na UW i zewnętrzne)
sekcje sportowe – dla sportowców zaawansowanych
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
ECTS
System ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System) służy do oceny postępów studenta. Procedury z nim związane opracowała Komisja Europejska.
Opłaty za studia
Elektroniczna Legitymacja Studencka
Każdy, kto dostał się na studia na Uniwersytecie Warszawskim, musi wyrobić legitymację. Wnioski o wyrobienie ELS należy składać w sekretariacie swojej jednostki. Można na niej kodować bilety komunikacji miejskiej oraz opłaty parkingowe. Legitymacja uprawnia do ulg przy zakupie biletów transportu publicznego.
- Internetowa Rekrutacja Kandydatów – osoby zakwalifikowane na studia mogą wydrukować podanie o wydanie ELS z własnego konta w systemie IRK
- informacje o ELS (pdf)
- kodowanie karty bibliotecznej BUW na legitymacji
- rabaty – legitymacja upoważnia do rabatów w sklepach, instytucjach kultury, klubach, siłowniach itp.
mLegitymacja
Pod koniec grudnia 2019 roku między Uniwersytetem Warszawskim a Ministerstwem Cyfryzacji zostało podpisane porozumienie dotyczące wydawania mLegitymacji studenckich. To mobilna wersja dokumentu potwierdzająca status studenta i uprawniająca do korzystania z ustawowych ulg. Jej uruchomienie jest możliwe dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. Od lutego 2020 roku, po zintegrowaniu tego systemu z Mobilnym USOS i połączeniu jego środowiska produkcyjnego z systemem uniwersyteckim, możliwe jest instalowanie mLegitymacji studenckiej na urządzeniu mobilnym.
6 października 2020 roku wprowadzono możliwość zamawiania, przedłużania ważności i unieważniania tych dokumentów także za pośrednictwem USOSweb. Wystarczy zalogować się w systemie i wejść w zakładkę DLA STUDENTÓW > Moje studia > mLegitymacja.
Szkolenia biblioteczne
Żeby ułatwić studentom korzystanie z zasobów BUW, organizowane są szkolenia biblioteczne. W zależności od wydziału kursy mogą być obligatoryjne lub przeznaczone tylko dla chętnych.