Wymiana krajowa i zagraniczna
Program MOST (wymiana krajowa)
- Rejestracja na MOST jest otwarta od 15 kwietnia do 15 maja oraz od 31 października do 30 listopada.
- MOST – informacje
- regulamin programu MOST
Program Erasmus+ (wyjazdy za granicę na studia częściowe i praktyki)
- Erasmus+ – strona programu
- Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – pełni funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ (od 2014 roku) i Europejskiego Korpusu Solidarności (od 2018 roku)
- Erasmus+ i Mobilność edukacyjna: praktyki – praktyczne informacje
- mobilność – najczęściej zadawane pytania z odpowiedziami
- lista koordynatorów ds. mobilności
- Na praktykę Erasmus można wyjechać na uczelnie posiadające Kartę Uczelni Erasmusa lub do innych instytucji zagranicznych (przedsiębiorstw, placówek naukowo-badawczych itd.); kwalifikacja kandydatów odbywa się na wydziale studenta.
- ubezpieczenia
Oferta Sojuszu 4EU+ dla studentów
Sojusz 4EU+ otrzymał grant w pilotażowym konkursie Komisji Europejskiej „European Universities” finansowanym z programu Erasmus+. KE wyłoniła 17 z 54 konsorcjów uczelni. Otrzymały one grant na rozwój współpracy w dziedzinie kształcenia, badań, transferu technologii oraz mobilności.
Obecnie tworzy go osiem europejskich uczelni badawczych: UW, Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet Genewski, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet Kopenhaski, Uniwersytet w Mediolanie, Uniwersytet Paris-Panthéon-Assas i Uniwersytet Sorboński.
W ramach Sojuszu oferowane są m.in. wspólne zajęcia, kursy online, warsztaty, szkoły letnie i zimowe itp. dla studentów oraz doktorantów.
Więcej informacji znajduje się na stronie Sojuszu 4EU+ >>
Mobilność studentów i doktorantów w ramach Programu IDUB
Głównym celem tego działania jest przyjmowanie na czas realizacji konkretnych zadań badawczych studentów oraz doktorantów z innych ośrodków krajowych i zagranicznych, a także wspomaganie wyjazdów badawczych studentów i doktorantów UW do wiodących ośrodków naukowych w kraju i zagranicą. W ramach działania stworzony został program stypendialny pozwalający na pokrycie kosztów pobytu i udziału w procesie badawczo-dydaktycznym przez okres 3-6 miesięcy. Efektem dodatkowym działania będzie wzmocnienie współpracy pomiędzy UW a wybranymi ośrodkami krajowymi i zagranicznymi.
Więcej informacji znajduje się na stronie Programu IDUB >>
Umowy o bezpośredniej współpracy
Kwalifikacja na wyjazdy w ramach umów o bezpośredniej współpracy odbywa się w drodze konkursu i różni się w zależności od uczelni partnerskiej. Wnioski dotyczące stypendiów rozpatruje Komisja Rektorska ds. oceny wniosków stypendialnych. Terminy wyjazdów stypendialnych, wymagane dokumenty i inne szczegóły dotyczące rekrutacji określa uczelnia partnerska.
- umowy o bezpośredniej współpracy – Uniwersytet ma podpisane umowy z 350 uczelniami europejskimi, azjatyckimi, amerykańskimi i afrykańskimi
- wyjazdy studentów na zagraniczne studia częściowe w ramach umów bilateralnych – formularze
- wyjazdy studentów na letnie kursy językowe w ramach umów bilateralnych – formularze
- umowy bilateralne – oferty dla studentów
Stypendia rządowe
- Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – informacje o programach wyjazdowych i przyjazdowych
Stypendia badawcze
- programy badawcze w Unii Europejskiej – lista konkursów z informacjami
Wyszukiwarka ofert wyjazdowych
- Mobilność naukowa i edukacyjna na UW – wyszukiwarka ofert wyjazdowych dla pracowników naukowych, dydaktycznych i studentów, którzy chcą skorzystać z programów obsługiwanych przez uniwersyteckie biura: Współpracy z Zagranicą, Wspomagania Rozwoju i Obsługi Badań