„Dieta planetarna a talerz przeciętnego Polaka: co warto zmienić?”, „Roślinne zero waste, czyli oszczędzanie przez niemarnowanie”, „Segreguj na 5 – dlaczego warto segregować odpady?” to tylko niektóre tematy prelekcji i warsztatów, które odbędą się  29 kwietnia na Wydziale Neofilologii UW z okazji Światowego Dnia Ziemi.

 W kwietniu  obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Hasłem przewodnim tegorocznego święta jest „Nasza Moc, Nasza Planeta”. Z tej okazji 29 kwietnia na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się prelekcje i pokazy filmowe oraz warsztaty i gry edukacyjne poświęcone tematyce ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

 

Światowy Dzień Ziemi na UW odbędzie się pod honorowym patronatem prorektor UW ds. rozwoju prof. Ewy Krogulec i prorektora UW ds. studenckich i jakości kształcenia prof. Macieja Rasia.

 

– Obchody Dnia Ziemi na Uniwersytecie Warszawskim są doskonałym przykładem zaangażowania społeczności akademickiej w działania na rzecz ochrony środowiska i promowania idei zrównoważonego rozwoju. Takie inicjatywy, jak prelekcje, warsztaty czy sesje edukacyjne nie tylko poszerzają wiedzę, ale przede wszystkim kształtują postawy odpowiedzialności wobec naszej planety – mówi prof. Ewa Krogulec i dodaje: – Cieszę się, że Wydział Neofilologii aktywnie włącza się w realizację polityki prośrodowiskowej, która stanowi jeden z kluczowych elementów Strategii UW na lata 2023–2032 oraz Agendy na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju.

 

– Zielona transformacja, problematyka zrównoważonego rozwoju i podnoszenie świadomości ekologicznej wpisują się w listę priorytetów UW w obszarze kształcenia. Wiedza, umiejętności i kompetencje związane z zieloną transformacją są wprowadzane do programów niemal 50 kierunków studiów wspieranych w ramach programu Zintegrowany Program Rozwoju Dydaktyki – ZIP 2.0. –  największego w Polsce przedsięwzięcia finansowanego z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, którego wartość przekracza 53 mln zł – mówi prof. Maciej Raś.

 

Wydarzenie organizowane na Wydziale Neofilologii UW rozpocznie się o godz. 11.30 i potrwa do 14.45.

Warsztaty i gry, na które wymagana jest rejestracja:

 

  • Pielęgnacja storczyków;
  • Roślinne zero waste, czyli oszczędzanie przez niemarnowanie;
  • Segreguj na 5 – dlaczego warto segregować odpady;
  • Gra w węgiel –jak właściwie działa zmiana klimatu? Na co i jak wpływa? I co to oznacza dla nas?;
  • Jak planować posiłki, żeby nie marnować jedzenia.

 

Link do zapisów >>

Szczegółowy program wydarzenia >>