–波兰, Bōlán (Polska) to mój drugi dom. Zakochałam się w tym kraju. Ludzie są tu bardzo mili, pomocni i otwarci, zwłaszcza na Uniwersytecie Warszawskim – mówi Qian Li-Piszczek, lektor języka chińskiego na Wydziale Orientalistycznym UW. To kolejna bohaterka cyklu poświęconego umiędzynarodowieniu na UW.

Qian Li-Piszczek jest absolwentką dwóch pekińskich uczelni University of International Business and Economics i Graduate Academy of Science. Przyjechała do Polski pod koniec lat 90. Od 1999 roku pracuje w Zakładzie Sinologii UW.

 

– Nasi studenci są kształceni na najwyższym poziomie. Jestem z nich bardzo dumna. Są ambitni i pracowici. W słowniku języka chińskiego jest ok. 60 tys. chińskich znaków (wszystkich form). W codziennej komunikacji używa się ok. 2500 znaków. Po pierwszym roku studenci UW znają ponad 1000 – tłumaczy Qian Li-Piszczek.

 

O tym, jak wygląda jej praca na UW, czym są edukacyjne spacery po Krakowskim Przedmieściu i o możliwościach wymiany, jakie mają studenci UW, można przeczytać w artykule na anglojęzycznej stronie uczelni.

Na Uniwersytecie Warszawskim z roku na rok rośnie liczba obcokrajowców. W naszym cyklu prezentujemy zagranicznych naukowców, studentów i pracowników administracji, którzy przyjechali na UW.

To doskonały moment, żeby być na UW

Wielokulturowe dyskusje na UW

Z Porto Alegre do Warszawy

Zainspiruj się w Warszawie