Zajęcia online prowadzone przez wykładowców uniwersyteckich. Od nauki języków obcych po zagadnienia prawne czy gospodarcze. 4 marca rozpoczną się zapisy na kursy prowadzone przez Uniwersytet Otwarty UW. Skorzystać z nich mogą wszyscy, którzy skończyli 16 lat.
Uniwersytet Otwarty UW opublikował nową ofertę kursów online. Wśród ponad 200 propozycji znajdują się takie nowości, jak „ABC polityki – skąd się biorą i jak działają politycy?”, „Kino polskie po 1989 roku: problemy i zjawiska”, „Zapach: od magii do nauki” czy „Patenty i prawo patentowe”. Zapisy rozpoczną się 4 marca o godz. 10.00.

W ofercie Uniwersytetu Otwartego UW na III trymestr roku akademickiego 2020/2021 jest ponad 200 kursów, podzielonych na sześć kategorii: kultury i idee; języki świata; człowiek i społeczeństwo; prawo, biznes i IT; nauka i środowisko; rekreacja i hobby.

 

Wszystkie kursy odbywać się będą wyłącznie w trybie online. Może uczestniczyć w nich każdy, kto ukończył 16 lat.

 

Rekrutacja zaczyna się 4 marca o godz. 10.00. Więcej informacji na temat zapisów znajduje się na stronie UO UW >>

Wśród nowości przygotowanych dla słuchaczy są m.in.:
  • „ABC polityki – skąd się biorą i jak działają politycy?”;
  • „Zapach: od magii do nauki”;
  • „Tajemnice innych umysłów – neuropsychologia zaburzeń poznania społecznego”;
  • „Mediacja i facylitacja w praktyce. Jak zarządzać konfliktem i budować współpracę”;
  • „Patenty i prawo patentowe”;
  • „Kino polskie po 1989 roku: problemy i zjawiska”;
  • „Bezpieczna farmakoterapia w ciąży i laktacji – leki dla świadomej mamy”.

 

Pełna oferta dostępna jest na stronie UO UW i w informatorze kursów online UO UW >>

W nowym trymestrze kontynuowany będzie też specjalny cykl wykładów „Ucz się od najlepszych!”. Tego typu kursy prowadzi kilku wykładowców, którzy reprezentują różne dziedziny wiedzy. UO UW ma dwie propozycje:

  • „10 spotkań o miłości” (wśród prowadzących są: dr hab. Tomasz Grzyb, dr Konrad Maj, dr hab. Mariola Bieńko, dr Julita Czernecka, dr Agata Gójska, dr hab. Małgorzata Sikorska, prof. Bogdan de Barbaro, dr Jakub Kuś, prof. Zbigniew Izdebski, Wojciech Oronowicz-Jaśkowiak);
  • „Spojrzenie z innej strony – 10 (nie)oczywistych miast” (wśród prowadzących są: dr hab. Michał Bzinkowski, dr hab. Marek Czapelski, Antonina Jasnorzewska, dr Ewa Kubiak, ks. dr Doroteusz Sawicki, dr Sylwia Siedlecka, Bartłomiej Kozek).

 

Na zajęcia można zapisywać się tylko online. Należy posiadać aktywne konto słuchacza, które można założyć przez stronę www.uo.uw.edu.pl. Kursy prowadzone są przez pracowników i doktorantów uczelni, na podstawie ich autorskich programów.

 

Pytania związane z zapisem lub zalogowaniem do konta słuchacza można zgłaszać pod adresem: biuro@uo.uw.edu.pl lub telefonicznie: +48 22 55 24 040 / +48 22 55 20 724.