W dniach 29-30 stycznia odbędą się warsztaty równościowe, skierowane do kadry administracyjnej UW. Zajęcia są organizowane w ramach kampanii „Równoważni” i finansowane ze środków Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP).
Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy będą mogli poszerzyć wiedzę o stereotypach, uprzedzeniach, dyskryminacji, a także o ich źródłach oraz konsekwencjach psychologicznych, społecznych i prawnych.
Zastosowanie aktywnych i zróżnicowanych metod uczenia umożliwi nabycie nowych umiejętności rozpoznawania dyskryminacji i przeciwdziałania jej, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu pracy w środowisku akademickim. Ponadto, będzie można poznać komunikacyjne narzędzia reagowania na przejawy dyskryminacji.
Na warsztaty obwiązują zapisy (instrukcja poniżej). Organizatorzy przewidzieli cykl takich zajęć. W lutym planowane jest uruchomienie warsztatów dla nauczycieli akademickich. Pierwsze warsztaty odbędą się w dniach 29-30 stycznia w godzinach 9.30-15.45 w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW (ul. Krakowskie Przedmieście 24). Pytania ws. warsztatów można kierować pod adres szkolenia.prac@adm.uw.edu.pl lub telefonicznie: (22) 55 24 241.
Rejestracja
W celu rejestracji na warsztaty należy:
- wejść na platformę szkoleniową www.szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl i zalogować się (prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania http://ckc.uw.edu.pl/instrukcja-logowania-na-platformie-dla-pracownikow-administracji.pdf);
- wybrać kategorię „Szkolenia dla administracji i obsługi”, a następnie „Szkolenia z kompetencji miękkich”;
- wybrać kurs „Warsztat rozwoju postaw równościowych w administracji UW” i dokonać zapisu;
- wysłać w ciągu dwóch dni kalendarzowych od daty rejestracji skan „Zobowiązania do uczestnictwa w szkoleniu” podpisanego przez przełożonego na adres: szkolenia.prac@adm.uw.edu.pl . W tytule wiadomości prosimy wpisać nazwę szkolenia.
Termin przesyłania zgłoszeń wraz ze zgodą przełożonego upływa 26.01.2020.
Warsztaty są realizowane w ramach kampanii „Równoważni”. Więcej informacji o kampanii znajduje się pod adresem: www.rownowazni.edu.pl. Kampania to m.in cykl filmów informujących o różnych przejawach i typach dyskryminacji. Wszystkie są dostępne na kanale Uniwersytetu Warszawskiego na YouTube.
„Równoważni” – obejrzyj spot kampanii