Welcome Point UW w lutym i marcu organizuje szkolenia dla pracowników administracji uczelni, których praca wiąże się z obsługą studentów i doktorantów z zagranicy. Szkolenia dotyczą m.in. zagadnień związanych z komunikacją międzykulturową oraz legalizacją pobytu cudzoziemców w Polsce.

W lutym i marcu Welcome Point UW organizuje cztery szkolenia skierowane do pracowników administracji uczelni.

 

Uczestnicy warsztatu „Wstęp do komunikacji międzykulturowej” będą mogli zdobyć wiedzę, która pozwoli lepiej zrozumieć i skuteczniej komunikować się w kontekście akademickim z osobami pochodzącymi z różnych kultur. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną podstawowe teorie i narzędzia z zakresu komunikacji międzykulturowej, które ułatwią codzienną współpracę z międzynarodowymi studentami. Praca podczas szkolenia odbywać się będzie indywidualnie oraz w grupach.

 

Szkolenie odbędzie się 19 lutego w godz. 9.00–16.00. Poprowadzi je Katarzyna Kucharska z Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. Link do rejestracji >>

 

Podczas szkolenia „Legalizacja pobytu zagranicznych studentów i doktorantów” dr Łukasz Wieczorek zaprezentuje najważniejsze informacje dotyczące legalizacji pobytu zagranicznych studentów i doktorantów oraz uznawania wykształcenia średniego. Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach do wyboru: 27 lutego (godz. 14.00–15.30) oraz 13 marca (godz. 10.00–11.30).

 

Zapisy i więcej informacji:

Spotkania w marcu

W marcu odbędą się szkolenia Welcome Point dotyczące:

  • cudzoziemców w procesie rekrutacji na studia na Uniwersytecie Warszawskim – szkolenie dla członków komisji rekrutacyjnych studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich (dwa terminy do wyboru 19 lub 26 marca);
  • budowanie pewności siebie w komunikacji międzykulturowej – całodniowe szkolenie dla osób, które chcą pogłębić wiedzę z zakresu komunikacji międzykulturowej (28 marca).

Szkolenia są współfinansowane z programu NAWA Welcome to Poland 2022 w ramach projektu: Welcome Point – Better Together!. Koordynowany przez Welcome Point UW projekt zakłada wzmocnienie potencjału Uniwersytetu Warszawskiego poprzez wsparcie kadry administracyjnej w podnoszeniu jej kompetencji międzykulturowych oraz poszerzaniu wiedzy i umiejętności przydatnych w codziennej współpracy z międzynarodową społecznością Uniwersytetu.