Szok kulturowy, problemy ze skutecznym komunikowaniem i ciekawość nowego środowiska to wybrane kwestie, z którymi spotykają się często zagraniczni studenci. Tym długoterminowym UW oferuje pomoc w adaptacji na uczelni i w nieznanym dotąd mieście. Na początku rozpoczętego niedawno roku akademickiego Welcome Point oferuje im warsztaty poświęcone komunikacji i multikulturowości. Odbędą się w dwóch terminach: 11-12 oraz 25-26 października.
Życie i studia w nieznanym kraju, mieście, a także na uczelni, w której stawia się dopiero pierwsze kroki, mogą wydawać się na początku trudne. Sytuację znacznie ułatwia zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz nabycie przydatnych w nowym środowisku umiejętności. Umożliwia to m.in. Welcome Point UW poprzez organizację takich akcji jak Welcome Day, pomoc w rejestracji na zajęcia czy warsztaty z komunikacji i multikulturowości.
Te ostatnie adresowane są przede wszystkim do zagranicznych studentów długoterminowych, którzy chcą poprawić swoje komunikacyjne i społeczne kompetencje wobec takich sytuacji jak poznawanie nowych ludzi, prowadzenie efektywnej dyskusji, wyjaśnianie nieporozumień czy praca zespołowa w wielokulturowym środowisku.
Uczestnicy zajęć podejmą również debatę na temat szoku kulturowego i samego pojęcia kultury. Pojawią się też rozmowy o UW i jego strukturze.
Warsztaty odbędą się w dwóch terminach:
- 11-12 października – adresowane do długoterminowych studentów I roku na studiach I stopnia oraz uczestników Foundation Year;
- 25-26 października – adresowane do długoterminowych studentów II i III roku na studiach I stopnia, długoterminowych studentów na studiach II stopnia i jednolitych magisterskich.
Zajęcia odbędą się w BUW (ul. Dobra 56/66) od godz. 10.00 do 17.00.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Welcome Point.