„Program Mentor” realizowany jest w ramach „Inicjatywy Doskonałości – Uczelnii Badawczej” (IDUB). Dzięki przedsięwzięciu na UW realizowane są m.in. wizyty mentoringowe czy eksperckie wybitnych naukowców z zagranicznych uczelni oraz instytucji badawczych o wysokiej renomie. 6 listopada na UW odbędzie się wizyta mentoringowa i wykład prof. Dana W. Puchniaka z Singapore Management University.

Celem „Programu Mentor” IDUB jest zwiększenie szans badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego na włączenie w prace zespołów realizujących przełomowe dla nauki projekty badawcze, poprzez umożliwienie budowania międzynarodowej sieci kontaktów z naukowcami z uczelni z innych krajów, w tym wybitnymi badaczami cieszącymi się światowym autorytetem.

6 listopada na UW odbędzie się wizyta mentoringowa prof. Dana W. Puchniaka, który wygłosi wykład pt. Corporate Purpose. Some Comparative Remarks.

Prof. Dan W. Puchniak wykłada w Yong Pung How School of Law (YPHSL) na Singapore Management University (SMU). Jest dyrektorem Centre for Commercial Law in Asia SMU. Naukowiec jest uznanym na świcie badaczem w dziedzinie porównawczego prawa spółek i ładu korporacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Azji. Za swoje prace naukowe otrzymał wiele krajowych i międzynarodowych nagród – ostatnio nagrodę ECGI Cleary Gottlieb Law Prize 2023. Prof. Puchniak prowadził wykłady na renomowanych uczelniach, w instytucjach rządowych, organizacjach międzynarodowych, giełdach papierów wartościowych i spółkach na całym świecie. Doradzał organizacjom międzynarodowym w zakresie rozwoju prawa korporacyjnego w Azji.

Wizyta organizowana jest w ramach Programu Mentor IDUB oraz Otwartych Posiedzeń Naukowych Katedry Prawa Handlowego Wydziału Prawa i Administracji UW.

Wykład Corporate Purpose. Some Comparative Remarks odbędzie się 6 listopada o godz. 17.00 stacjonarnie w sali 3.4. w CIUW oraz online. Link do spotkania: https://uw-edu-pl.zoom.us/j/85677648510.