Ważne kontakty
Biuro Międzynarodowych Programów Badawczych – jednostka koordynująca udział UW w Sojuszu 4EU+
Biuro Prasowe – kontakt dla mediów
strona 4EU+: https://4euplus.eu
konto 4EU+ na Twitterze: twitter.com/4EUplusAlliance
konto 4EU+ na Facebooku: www.facebook.com/4EUplusAlliance
konto 4EU+ na Instagramie: instagram.com/4euplus_alliance/
Koordynatorzy programów flagowych na UW
- dr Catherine Suski-Grabowski (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego) / dr Grzegorz Kula (Wydział Nauk Ekonomicznych) – Flagship 1 „Zdrowie i zmiany demograficzne w środowisku miejskim”
- dr hab. Kamila Miłkowska-Samul (Wydział Lingwistyki Stosowanej) / dr hab. Agata Bareja-Starzyńska (Wydział Orientalistyczny) – Flagship 2 „Europejskość: wielojęzyczność, różnorodność, obywatelskość”
- dr hab. Błażej Miasojedow (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki) / prof. Anna Zatorska-Goldstein (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki) – Flagship 3 „Dane – Modele – Transformacje”
- dr Katarzyna Roguz (Wydział Biologii) / dr Mariola Zalewska (Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem) – Flagship 4 „Przemiany środowiskowe”
Ogłoszenia
Warsztaty „The Fragile Body in the City”
W ramach projektu realizowanego przez Uniwersytet Genewski, Uniwersytet Karola w Pradze oraz Fondation Braillard Architects Geneva organizowana jest seria hybrydowych warsztatów pt. „The Fragile Body in the City”.
Wydarzenie jest częścią działań podejmowanych przez badaczy we Flagshipie 2 Sojuszu 4EU+.
Najbliższe warsztaty pod nazwą „Beauty is in the eye of the beholder: conflicts over artistic restoration of public spaces” odbędą się 14 stycznia o godz. 17.00.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Sojuszu 4EU+ >>
Webinarium 4EU+ i UNICA
Sojusz 4EU+ i sieć UNICA organizują webinarium dotyczące form współpracy uczelni z pracodawcami, które mogłyby lepiej przygotować studentów do funkcjonowania na współczesnym, dynamicznym rynku pracy – Enhancing University-Employer Collaboration to Equip Students with Next Generation Skills.
Wydarzenie jest częścią serii webinariów UNICA EduLAB – 4EU+ Alliance Joint Education.
Webinarium odbędzie się 21 stycznia o godz. 14.00. Rejestracja trwa do 19 stycznia. Formularz rejestracyjny >>
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Sojuszu 4EU+ >>
Warsztaty 4EU+ 1CORE dla sojuszy
Warsztaty mają na celu wymianę dobrych praktyk, które mają pomóc usprawnić modele zarządzania w europejskich sojuszach uniwersyteckich. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu 1CORE.
Odbędzie się ono 22 stycznia w godz. od 9.00 do 13.00 w Brukseli. Warsztaty będą również transmitowane online. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz rejestracyjny >>
Rejestracja trwa do 20 stycznia.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie 4EU+ >>
Konkurs o minigranty Uniwersytetu Karola
Uniwersytet Karola w Pradze ogłosił VII edycję konkursu o minigranty wspierające zespoły naukowe Sojuszu 4EU+. Finansowanie może być przyznane grupie badaczy (akademików lub studentów) z Uniwersytetu Karola i co najmniej dwóch innych uczelni Sojuszu.
Termin składania wniosków upływa 17 lutego.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Sojuszu 4EU+ >>
Kurs MOOC o umiejętności rozumienia danych
„Umiejętność rozumienia danych: czemu służą i dlaczego mają znaczenie?” (ang. Data Literacy: What is it and Why Does it Matter?) to tytuł otwartego kursu online.
Kurs będzie dotyczyć zagadnień z trzech obszarów: życia prywatnego, społecznego i naukowego. Uczestnicy będą rozwijali umiejętności rozumienia danych, uwzględniając również ryzyko i konsekwencje, jakie przynoszą technologie oparte na wykorzystywaniu danych.
Cele kursu:
- rozwójumiejętności identyfikacji i zrozumienia różnych ról, jakie pełnią technologie cyfrowe w życiu codziennym;
- wypracowanie umiejętności rozpoznawania wpływu technologii na ludzkie życie;
- wzmocnienie umiejętności rozumienia sposobu, w jaki technologie te kształtują rozwój nauki i jak można wykorzystać je do zaspokajania naszych potrzeb.
Formularz rejestracji na kurs dostępny jest tutaj >>
Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim. Czas trwania warsztatów to około 11 godzin (elastyczne terminy zajęć i zaliczeń).
Otwarty kurs online „European Citizenship”
„European Citizenship” to bezpłatny kurs online przygotowany przez Sojusz 4EU+ i sfinansowany z programu Erasmus+. Jego tematem jest rozwój i zakres obywatelstwa europejskiego oraz wyzwania z nim związane.
Z kursu może skorzystać każdy zainteresowany. Podzielony jest on na trzy moduły, składające się z wykładów w formie wideo, tekstów, quizów, forów dyskusyjnych i zadań dla uczestników. Szacowany czas pracy uczestnika to 2–3 godziny tygodniowo przez trzy tygodnie.
Film promocyjny kursu „European Citizenship” >>
Informacje na temat zapisów znajdują się na platformie Coursera >>
Materiały z warsztatów o Open Science
Uczelnie Sojuszu 4EU+ zorganizowały serię warsztatów dotyczących różnych aspektów Otwartej Nauki. Prezentacje i nagrania webinarów są dostępne na stronie 4EU+ >>