Zespół naukowców z Wydziału Geologii UW otrzymał autoryzację prezesa Państwowej Agencji Atomistyki w zakresie specjalistycznych analiz lokalizacyjnych pod kątem uwarunkowań i zagrożeń tektonicznych.

Wydział Geologii UW otrzymał autoryzację prezesa Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) w zakresie specjalistycznych analiz lokalizacyjnych pod kątem uwarunkowań i zagrożeń tektonicznych. 13 września decyzję z rąk Andrzeja Głowackiego, prezesa Państwowej Agencji Atomistyki, odebrał zespół naukowców w składzie: prof. Andrzej Konon, prof. Barbara Woronko, dr hab. Andrzej Domonik, w obecności dziekan Wydziału Geologii UW prof. Ewy Falkowskiej.

Prezes PAA może występować do instytucji, którym udzielił autoryzacji, o wydanie opinii w zakresie różnych dziedzin związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa jądrowego.

10 sierpnia 2022 roku Katedra Hydrogeologii i Geofizyki Wydziału Geologii UW uzyskała autoryzację dla ośrodków naukowo-badawczych, które udzielą wsparcia eksperckiego PAA w procesie licencjonowania oraz kontroli elektrowni jądrowej w Polsce.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie UW >>