Znamy wyniki rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Najbardziej popularnym kierunkiem pod względem liczby zapisów była ekonomia.
Z cząstkowych danych wynika, że najwięcej kandydatów zapisywało się na ekonomię; finanse, inwestycje i rachunkowość; informatykę i ekonometrię – ponad 2500 osób. Drugim najbardziej popularnym kierunkiem były finanse, rachunkowość i ubezpieczenia, gdzie o przyjęcie ubiegało się prawie 2300 osób, a trzecim zarządzanie, na które zapisało się ponad 2100 kandydatów. Kolejne pod względem popularności były filologia angielska (ok. 2000 zapisów) i psychologia (ponad 1800 zapisów).
Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach orientalistycznych: japonistyce, koreanistyce i sinologii.
Ogłoszenie wyników i składanie dokumentów
O tym, czy kandydat dostał się na studia dowie się przede wszystkim ze swojego konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Tradycyjne listy wywieszane będą też na poszczególnych wydziałach.
Przyjmowanie dokumentów odbywa się w jednostce, która prowadzi dany kierunki studiów (np. kandydat, który został zakwalifikowany na kierunek biologia składa dokumenty bezpośrednio na Wydziale Biologii). Dokumenty można będzie składać od 20 do 21 lipca oraz 24 lipca. W kolejnych turach dokumenty przyjmowane będą 25-26 lipca oraz 27-28 lipca.
Wymagane dokumenty (strona Biura ds. Rekrutacji)
Wyniki rekrutacji na kierunkach, które prowadzą dodatkowe egzaminy wstępne ogłoszone zostaną 20 lipca. Dokumenty przyjmowane będą 20-21 i 24 lipca, a następnie w przypadku niewypełnienia miejsc w dwóch dodatkowych turach 25-26 lipca oraz 27-28 lipca.
Harmonogram rekrutacji 2017/2018 (pdf)
Dodatkowa tura?
W przypadku, gdy miejsca na danym kierunku nie zostaną wyczerpane, może zostać uruchomiona dodatkowa tura zapisów. Zwykle dodatkowe rekrutacje prowadzone są na przełomie sierpnia i września.