W sierpniu 2017 roku dr Ben Hur Mussulini po raz pierwszy odwiedził Polskę. Chciał zobaczyć Warszawę i uniwersytet oraz poznać naukowców z Centrum Nowych Technologii. Od tej wizyty zależało, czy dołączy do zespołu prof. Agnieszki Chacińskiej, która w CeNT prowadzi badania nad biogenezą mitochondriów. Dr Mussulini to kolejny bohater naszego cyklu poświęconego pracującym i studiującym na UW obcokrajowcom.

Dr Ben Hur Mussulini pochodzi z Brazylii. Studiował i doktoryzował się na Federal University of Rio Grande do Sul w Porto Alegre. W Centrum Nowych Technologii UW pracuje jako Postdoctoral Fellow w Laboratorium Biogenezy Mitochondriów, które jest częścią ośrodka ReMedy. Powstał on dzięki grantowi uzyskanemu przez prof. Agnieszkę Chacińską i prof. Magdę Konarską w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

 

Przyjazd do Polski to dla dr. Mussuliniego pierwsza praca za granicą, choć w trakcie swych studiów miał okazję współpracować z badaczami z krajów latynoamerykańskich, a także z Europy – Hiszpanii, Portugalii i Francji. Zespół, do którego obecnie należy młody naukowiec, ma międzynarodowy charakter. Pracują w nim osoby z Korei, Indii, Włoch, Szwajcarii, a także Polacy, którzy doświadczenie zdobywali m.in. w Stanach Zjednoczonych. Badacz planuje zostać w Polsce 2 lub 3 lata.

 

W Warszawie po raz pierwszy miał okazję wypróbować jazdę na łyżwach. Za co jeszcze polubił stolicę i dlaczego uważa uniwersytet i CeNT za wzór do naśladowania można przeczytać w artykule na angielskiej stronie UW >>

 

Na Uniwersytecie Warszawskim z roku na rok rośnie liczba obcokrajowców. W naszym cyklu prezentujemy zagranicznych naukowców, studentów i pracowników administracji, którzy przyjechali na UW.

Zainspiruj się w Warszawie